from time to time you cross my mind. so stay with me, just for a night.


     Z vedeckého hľadiska by mi človek so štyrmi titulmi pred a šiestimi za menom povedal, že čas je relatívny, ale stály. Jeho jednotkou je hodina, minúta a sekunda, nemeniteľné udané jednotky, vždy ten istý. Ale mne príde, že letí rýchlejšie ako MiG-29, celým menom MIKOJAN-GUREVIČ, čo je stíhacie lietadlo VZDUŠNÝCH SÍL SLOVENSKEJ REPUBLIKY... Letí tak rýchlo, že si to nestíham uvedomovať. Tak rýchlo, že zmeškám všetko to šťastné v mojom živote. Že nebudem mať čas na to, aby som si to poriadne užila. Že to okolo mňa precvála ako dostihový kôň, ktorý predbehne aj tú najpomalšiu chvíľu, ktorá mi ostala. Míňa sa, ako fľaša s vínom. Bojím sa len toho, že dno sklenenej čaše príde skôr, ako je očakávané. A príde rad na to, aby sa otvorila druhá...

     Neviem, či chápete moje metafory, ktoré majú v sebe občas dosť pesimistickú chuť prázdneho vnútra mojej duše. Však je to len rozvaha nad životom, mojim, vašim... Nemyslená vôbec tak, ako sa zdá. Skrytá za šedé slová ľútosti a výplodov mojej bezodnej mysle obohatená o pohľad mojej duše na svet pomocou optickej šošovky objektívu 18-55MM OS II. Pretože dnešná prechádzka bola naozaj nádherná!


ENGLISH : From a scientific point of the view, the man with four titles before and six after the name would say to me that time is relative, but permanent. The unite of time it an hour, a minute and a second, set unchangeable unites, always the same. But I feel like it flies faster than MiG-29, full name MIKOJAN-GUREVIČ, the fighter of AIR FORCE OF THE SLOVAK REPUBLIC... It flies as fast as I do not have time to realize that. As fast as I will miss everything what makes me happy in my life. That I will not have enought time to enjoy it. That it will gallop around me as the racehorse which will overtake even the slowest moment which remained me. It spends, as the bottle of vine. I am afraid of that the bottom of the glassy goblet will come earlier as it is expected. And it turns to open another one...

     I do not know if you understand my metaphors which has hidden into sometimes a quiet pessimistic taste of empty inside of my soul. But it is just deliberation about the life, mine, yours... It is not thought as it seems at all. Hidden behind the grey words of the ruth and the outgrowths of my bottomless mind enriched of the view of my soul on the world using the optical object lens 18-55MM OS II. Because today's walk was reall beautiful! 
PHOTOS BY : KEJMY.

You Might Also Like

10 Comments

 1. Ty fotky jsou krásné, stejně jako článek :)

  Lucieswlife

  ReplyDelete
 2. Opet moc hezke fotky :))))

  ReplyDelete
 3. Nádherné fotky. :-)
  lucysshortblog.blogspot.cz

  ReplyDelete
 4. nevravím, že to budem ľutovať, len sa bojím, že sa ani nenazdám a bude po všetkom... prázdniny mi ubehli nesmierne rýchlo, uvedomenie si tohto faktu ma priviedlo zamyslieť sa nad tým, že čas sa pomaly ale iste zrýchľuje :). a ďakujem! ♥.

  ReplyDelete
 5. Krásné fotky! :))

  http://recenzekamsepodivas.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 6. Naozaj sú krásne tie fotky, vieš vystihnúť moment :)

  ReplyDelete
 7. Prekrásne fotky, napokon ako vždy. :-)
  The city of fashion

  ReplyDelete
 8. nádherný :))!

  Zvu tě na mou giveaway: http://talktomymoustache.blogspot.cz/2014/08/tights-giveaway.html :)

  ReplyDelete